مربی تیم‌ملی: ویترین شمشیربازی جذاب اما انبارش خالی است/ جنگ نابرابر با دنیا داریم

امین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط شمشیربازی ایران و امکانات محدودی که این رشته دارد اظهار داشت: در حال حاضر شمشیربازی ما در رقابت نابرابر با سایر کشورها قرار دارد، اما با وجود همه این کمبودها، حد و مرزها را با پشتوانه کمی که داشتیم شکسته‌ایم. چهارمی المپیک، مدال قهرمانی جهان، مدال بازیهای آسیایی و چندین مدال دیگر را توانستیم کسب کنیم. در بخش تیمی، رده بیستم دنیا بودیم اما الان به جایگاه ششم رسیدیم. با وجود اینکه امکانات خوبی فراهم نشد، اما ما کارمان را با قدرت پیش بردیم. 

مربی تیم ملی شمشیربازی با اشاره به اینکه شرایط نسبت به دو سه سال قبل یک مقدار بهتر شده، است گفت: با این وجود هنوز فاصله زیادی با تیم‌های مطرح جهان و رقیبان اصلی خودمان داریم. روانشناس و بدنساز اضافه شده، اما برای هدف بزرگی مثل المپیک نیاز به امکانات وسیع‌تری است. 

قربانی تاکید کرد: وقتی می‌خواهیم در المپیک و مسابقات قهرمانی جهان نتیجه بگیریم، باید حمایت‌های بهتر و بیشتری صورت بگیرد. ما نمی‌گوییم به ما امکانات آنچنانی بدهید، بلکه به اندازه مدال‌هایی که کسب کرده‌ایم شرایط بهتری فراهم شود. همه این امکانات هم مادی نیست بلکه نیاز به حمایت معنوی هم وجود دارد. 

وی گفت: باقرزاده به عنوان رئیس فدراسیون تمام تلاش خود را برای تیم ملی و شمشیربازان می‌کنند، اما یک دست صدا ندارد و نیاز است که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم حمایت بیشتری کنند. وقتی به عنوان یک رشته مدال‌آور در المپیک محسوب می‌شویم، باید نگاه‌ها هم در این حد باشد. کمتر از یک سال تا المپیک باقی مانده و باید حمایت‌ها چند برابر شود. 

قربانی با اشاره به اینکه پشتوانه نداریم، عنوان کرد: شمشیربازی تیمی بود که در کمتر از ۱۰ روز در دو جام جهانی شرکت کرد و در هر دو مسابقه هم مدال آورد. شمشیربازی ویترین خوبی دارد اما انبارش خالی است. وقتی نگاه کنیم می‌بینیم که حتی یک سالن هم نداریم و تجهیزات‌مان هم آنچنانی نیست. امیدوارم به اندازه توانایی‌ها امکانات بدهند و این اتفاق نیافتد که این ویترین به یکباره به هم بریزد، چون در آن صورت دیگر درست کردن آن خیلی سخت خواهد شد. 

انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *