بازی های جهانی پیوند اعضاء| شروع مقتدرانه ایران با کسب ۲۱ مدال

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء، کاروان اعزامی کشورمان متشکل از ۶۰ ورزشکار و مربی در شرایطی کار خود را در این مسابقات آغاز کردند که پرچمداری ایران در مراسم افتتاحیه بر عهده کلثوم ابراهیمی بانوی شایسته کشورمان بود.

در مراسم افتتاحیه که با حضور مسئولان فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضاء کشورمان در مرکز ورزشهای نیوکاسل انگلستان برگزار شد، پیام توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک توسط کریس توماس رئیس فدراسیون جهانی ورزش پیوند اعضاء قرائت شد. در این پیام ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای ورزشکاران شرکت کننده اظهار امیدواری شد تا رقابت هایی جذاب در نیوکاسل انگلستان برگزار شود. 

در دو روز نخست این مسابقات ورزشکاران کشورمان موفق به کسب ۲۱ مدال شامل ۹ مدال طلا، ۸ نقره و ۴ گردن آویز برنز شدند. مدال آوران کشورمان تا این لحظه به این شرح است:

رشته اسکواش:
فتانه فرهانی و مرضیه یارخلجی (طلا)، شیوا سرحدی و حسین رضایی (نقره)، پانیذ محمودی و امین صانعی (برنز)
رشته دو و میدانی – ماده پنج کیلومتر جاده:
مرتضی فنائی (برنز)
رشته تیروکمان:
مرضیه یارخلجی (طلا)، سعید تسلیمی (نقره)
رشته پتانک:
بخش انفرادی: فتانه فرهانی، معصومه رضایی، اشرف مرادی و سیما کریمی (طلا)، الهام محمدی و مصطفی آرمزد (نقره)
بخش دوبل: الهام محمدی تقدیر و بهاره بیگی (طلا)، مریم فریدونی و اشرف مرادی (نقره)، معصومه رضایی و سحر مهدوی پور (برنز)
بولینگ:
بخش انفرادی: کلثوم ابراهیمی و فاطمه رمضانی (نقره)
دوچرخه سواری تایم تریل:
محمد جواد حفظی (طلا)

این مسابقات در روز سوم در رشته های: شنا، دوچرخه سواری ۳۰ کیلومتر، بدمینتون انفرادی، بولینگ ۲ نفره ادامه خواهد یافت و نمایندگان کشورمان برای کسب مدال به مصاف رقیبان قدرتمند خود می روند. این مسابقات با حضور ۵۲ کشور و بیش از ۴۰۰۰ ورزشکار از یکشنبه ۲۷ مرداد ماه آغاز شده و تا جمعه اول شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *