یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا/۴ مدال طلای تکواندو مردان به نام ایران ثبت شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از  روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سی‌امین دوره بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹ با حضور بیش از ۶۰۰۰ ورزشکار از ۱۲۷ کشور جهان از روز ۱۲ تیرماه در “ناپل” ایتالیا در حال برگزاری است.

امروز (جمعه – ۲۱ تیرماه) مبارزات اوزان ۶۳- و ۸۷- کیلوگرم مردان و ۵۳- کیلوگرم زنان انجام شد و سروش احمدی، عرفان ناظمی و ناهید کیانی به عنوان آخرین نمایندگان تکواندو ایران به مصاف رقبایشان رفتند.

سروش احمدی تکواندوکار وزن ۶۳-کیلوگرم کشورمان پس از یک‌دور استراحت در گام نخست به مصاف «عبدالله الغود» از عربستان رفت و در راند دوم با توجه به اینکه حریف توسط سروش ناک اوت شد با نتیجه ۱۰ بر ۲ به برتری رسید. سپس «علی ممدوف» از آذربایجان را ۱۳ بر یک شکست داد و در ادامه نیز نماینده مصر را ۲۰ تایی (۲۴ بر ۴) کرد و راهی  مرحله نیمه نهایی شد.

سروش در این مرحله «دیلان چلاموتو» از فرانسه را ۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و در فینال نیز برابر «نیاز پولاتوف» ازبک در راند طلایی (۱۰ بر ۱۰) به برتری رسید تا چهارمین مدال طلای تکواندو در یونیورسیاد ۲۰۱۹ را به نام خود ثبت نماید.

هدایت تیم مردان برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» به عنوان مربی است.

پیش از این آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی موفق به کسب مدال طلا در این رویداد شدند و ملیکا میرحسینی نیز مدال برنز را بدست آورد. مهران برخورداری، عرفان ناظمی، زهرا شیدایی، پریسا جوادی و ناهید کیانی دیگر نمایندگان کشورمان بودند که از کسب مدال بازماندند.

در بخش پومسه نیز ملی‌پوشان شایسته پومسه ایران موفق به کسب ۵ مدال برنز در این رقابت‌ها شدند.

گفتنی است؛ این مسابقات ۲G می‌باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *