۲ مسابقه پیش روی تیراندازان برای افزایش سهمیه المپیک

به گزارش خبرگزاری فارس، ورزشکاران تیراندازی ایران در تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی مسابقات مختلفی را برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو پشت سر گذاشتند که تنها در یک مسابقه موفق به کسب سهمیه شدند.

بعد از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و ناکامی تیراندازان در کسب مدال، تیم ملی ایران (تفنگ و تپانچه) مستقیم راهی کره‌جنوبی شد تا در نخستین مسابقه کسب سهمیه شرکت کند اما در این مسابقات ایران فقط در بخش جوانان عملکرد خوبی داشت و سهمیه‌ای برای ایران حاصل نشد.

نخستین کاپ جهانی و توزیع سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در هند برگزار شد و کاروان ورزشی ایران در این مسابقات نیز نتیجه‌ای کسب نکرد تا اینکه در مسابقات جهانی چین، نجمه خدمتی با کسب عنوان پنجمی سهمیه المپیک گرفت و طلسم را شکست.

مونیخ ششمین مسابقه کاپ جهانی بود که ایران می‌توانست سهمیه‌های المپیک را بیشتر کند اما در این دوره از مسابقات به جز گلنوش سبقت‌الهی، ورزشکاری فینالیست نشد. با وجود اینکه انتظاراتی از کسب سهمیه وجود داشت، اما باز هم شاهد ناکامی ملی‌پوشان بودیم هر چند هنوز ۲ مسابقه دیگر پیش‌روی ملی‌پوشان وجود دارد تا سهمیه‌ها بیشتر شود.

ملی‌پوشان ایران در ابتدا راهی ریو خواهند شد تا در مسابقات کاپ جهانی شرکت کنند که روزهای ۲۶ آگوست تا ۳ سپتامبر برگزار می‌شود. با توجه به بعد مسافت و همین طور هزینه‌های زیاد اعلام شده تیم ملی با نفرات کمتری در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

آخرین مسابقه کسب سهمیه المپیک که به نظر می‌رسد ایران شانس زیادی دارد، مسابقات قاره‌ای است که در دوحه برگزار می‌شود. با توجه به درخشش تیراندازان هند، چین و کره‌جنوبی در مسابقات جهانی، دیگر کشورهای آسیایی از جمله ایران این شانس را دارند تا سهمیه‌های بیشتری را به خود اختصاص دهند.

در مسابقات اهداف پروازی نیز ایران تاکنون یک مسابقه شرکت کرده اما هنوز مشخص نیست در ادامه برنامه‌ای برای حضور بین‌المللی پیش رو دارد یا خیر؟

کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو ۵ سهمیه داشت و مسئولان فدراسیون تیراندازی انتظار دارند تعداد سهمیه‌های ایران را در توکیو افزایش دهند.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *