وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ یک نقره حاصل تلاش طاهری در دسته ۹۶ کیلوگرم

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان که با حضور ۲۴۸ وزنه بردار از ۴۷ کشور دنیا، از شنبه ۱۱ خردادماه در فیجی آغاز  شده است افشین طاهری در دسته ۹۶ کیلوگرم روی تخته رفت. 

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران با ۱۰ وزنه‌بردار در این رقابتها شرکت کرده است که در پنجمین روز این رقابت ها، مسابقات گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم برگزار شد و افشین طاهری نماینده کشورمان به مصاف ۶ وزنه‌بردار از کشورهای کره‌جنوبی، مصر، قزاقستان، روسیه، مولداوی و لهستان رفت و با ثبت ۱۶۱ کیلوگرم در حرکت یکضرب موفق به کسب مدال نقره شد. 
وی در حرکت دوضرب و مجموع موفق به کسب مدال نشد. 

* حرکت یکضرب:

طاهری در حرکت اول یکضرب موفق شد وزنه ۱۶۱ کیلویی را مهار کند. وی در حرکات دوم و سوم در مهار وزنه ۱۶۶ کیلوگرمی ناکام بود تا با همان ۱۶۱ کیلوگرم صاحب مدال نقره شود. 
علی احمد از مصر با ۱۶۵ کیلوگرم طلا گرفت. 

 

* حرکت دوضرب:
طاهری در حرکت اول دوضرب، موفق به مهار وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی نشد، اما در حرکت دوم، این وزنه را بالای سر برد. وی در سومین حرکت دوضرب موفق نشد وزنه ۱۸۹ کیلوگرم را به درستی بالای سر ببرد تا با همان ۱۸۰ کیلوگرم به عنوانی بهتر از هشتمی دوضرب نرسد. طاهری با مجموع ۳۴۱ کیلوگرم در رده چهارم قرار گرفت و از کسب مدال بازماند. 
علی احمد از مصر با ۲۰۰ کیلوگرم طلا گرفت. وی در مجموع هم با ۳۶۵ کیلوگرم قهرمان شد. 

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *