وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ سلطانی چراغ اول را روشن کرد/ ۳ مدال ارزشمند ۸۵کیلو برای ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان که با حضور ۲۴۸ وزنه بردار از ۴۷ کشور دنیا، از شنبه ۱۱ خردادماه در فیجی آغاز  شده است حسین سلطانی در دسته ۸۵ کیلوگرم موفق به کسب ۳ مدال ارزشمند برنز شد. 

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران با ۱۰ وزنه‌بردار در این رقابتها شرکت کرده است که در چهارمین روز این رقابت ها، مسابقات گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم برگزار شد و حسین سلطانی نماینده کشورمان روی تخته رفت و با ثبت ۱۵۴ کیلوگرم در حرکت یکضرب، ۱۹۱ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۴۵ کیلوگرم موفق به کسب ۳ مدال برنز ارزشمند در این پیکارها شد. 

*حرکت یکضرب: 
سلطانی در حرکت اول یک‌ضرب، موفق به مهار وزنه ۱۴۶ کیلوگرمی شد. وی وزنه ۱۵۱ کیلوگرمی را در دومین حرکت مهار کرد و در سومین حرکت نیز وزنه ۱۵۴ کیلوگرم را به ثبت رساند تا نخستین مدال برنز را در رقابتهای جهانی جوانان در فیجی برای وزنه‌برداری ایران به دست آورد. 

* دوضرب:
سلطانی در حرکت اول دوضرب، موفق به مهار وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی شد. وی در حرکت دوم، وزنه ۱۹۱ کیلوگرم را بالای سر برد، اما در حرکت سوم نتوانست وزنه ۱۹۸ کیلوگرم را بالای سر ببرد تا با همان ۱۹۱ کیلوگرم به مدال برنز دوضرب و با مجموع ۳۴۵ کیلوگرم بر سکوی سوم مسابقات بایستد. 

* اسامی مدال آوران دسته ۸۵ کیلو به شرح زیر است:

۱٫ ریتوارس (لتونی): ۱۵۶ + ۱۹۵= ۳۵۱
۲٫ سولیس (کلمبیا): ۱۵۵ + ۱۹۵= ۳۵۰
۳٫ سلطانی (ایران): ۱۵۴ + ۱۹۱= ۳۴۵
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *