قطبی: برای ماندن در فولاد شرط نگذاشتم/باشگاه علاقه به ادامه همکاری دارد، ما هم موافقیم

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، افشین قطبی درباره ارزیابی‌اش از عملکرد تیم فولاد خوزستان و اینکه تا چه اندازه به اهدافش در این تیم رسیده است، گفت: دوست داشتیم در رقابت قهرمانی باشیم. باشگاه در ۱۴ بازی اول امتیاز کمی داشت ولی احساس کردم با انرژی و تجربه‌ام شاید بتوانم این کار را انجام بدهم. اتفاقات مختلفی رخ داده و نتایج خوبی هم گرفتیم ولی در چند مسابقه نتوانستیم با برد از زمین خارج شویم. برای همین نگران و ناراحت هستم چون به اندازه کافی موقعیت ساختیم و به اندازه کافی توانستیم بازی را کنترل کنیم اما نتیجه دلخواهمان را بدست نیاوردیم.

وی همچنین درباره دیدگاهش نسبت به استفاده از بازیکنان جوان اظهار داشت: شاید از حرف های من درخصوص بازیکنان جوان برداشت‌های متفاوتی شده باشد. وقتی یک بازیکن جوان از تیم امید به تیم دوم و تیم اول باشگاه می آید؛ اینها قدم‌هایی هستند که خیلی باید با احتیاط و برنامه ریزی و در زمان مناسب انجام شود. تیم آژاکس در این زمینه خیلی مطرح است چرا که نتایج خوبی با جوانان بدست می آورد ولی اگر شما برنامه ریزی این باشگاه را بررسی کنید متوجه یک هدف مشخص در این ساختار می شوید. برای آنها خیلی مهم است که در طول یک فصل یک جوان ۱۸ ساله را به تیم اصلی بیاورند و در این صورت به اهدافشان رسیده اند. آژاکسی ها سعی می کنند بازیکنانی که این شرایط را ندارند را به تیم های دیگر به صورت قرضی انتقال دهند و بیشتر تقویتشان کنند تا برای آینده آماده شوند.

وی در ادامه افزود: به نظر من بازیکنان ایرانی، خصوصا در رده امید استعدادهای خیلی زیادی دارند اما آنها نیاز به تجربه و زمان دارند تا از نظر فنی و روحی بتوانند به تیم اصلی اضافه شوند و به تیم و مربی کمک کنند. وقتی من به فولاد آمدم واقعا شرایط به گونه ای نبود که بتوانیم از آکادمی یک بازیکن جدید به تیم اصلی بیاوریم. ایلی استان، مربی قبلی فولاد سعی کرد از بازیکنان جوان استفاده کند. فکر میکنم ایشان در ۶ بازی نتوانست بیش از ۳ امتیاز کسب کنند و این موضوع باعث دلخوری باشگاه شد و اخراج شد.

افشین قطبی در ادامه اظهار داشت: وظیفه من این هست که تشخیص دهم که چه زمانی از چه بازیکنانی استفاده کنم که بتوانم نتایج خوبی برای باشگاه و هواداران کسب کنم. قطعا این وظیفه خیلی سختی هست، همه مربیان دوست دارند که از بازیکنان سالم، جوان و با انرژی بیشتری استفاده کنند ولی تشخیص دادن این زمان خیلی مهم است.

وی در پاسخ به اینکه چرا کسب نتایج فولاد در زمان حضور وی سینوسی بوده، اظهار داشت: یک بازیکن می تواند یک گل بزند، یک تیم می تواند یک بازی را ببرد و یک باشگاه می‌تواند قهرمانی را به خود اختصاص دهد و این مجموعه خیلی بزرگ است. در یک باشگاه خیلی کارها و تخصص‌های مختلف وجود دارد. وقتی فولاد را برداشتم از دفاع شروع کردیم. ما خوب دفاع را بستیم و توانستیم در ضد حمله و حرکت‌های سرعتی نتایج خوبی بدست آوریم و بعد که تیم خیلی پیشرفت کرد و شروع کرد به کنترل کردن بازی و ساختن موقعیت های بیشتر، تیم ها با دفاع پرشمار بازی بسته تری مقابل ما انجام دادند. وقتی ما بازی‌ها را کنترل کردیم، سبک بازی ما بازتر شد و تیم های دیگر مثل بازی با استقلال ما را شکست دادند. ما خیلی موقعیت داشتیم اما ۳ بر یک شکست خوردیم. به نظر من این موضوع طبیعی است؛ وقتی یک تیم مهره‌های زیادی برای رفتن در جاده قهرمانی ندارد و بازیکن باکیفیتی برای جایگزینی بازیکنان مصدوم ندارد باعث می شود که نتایج اینگونه رقم بخورد. ما به اندازه کافی نتوانستیم تیمی داشته باشیم که در ۱۶ بازی نتایج لازم را کسب کند. فکر کنم همه کارشناسان و فوتبال دوستان می‌دانند که در نیم فصل دوم همیشه سخت تر است که نتیجه بیاوریم و ما تنها در صورت پیروزی در همه بازی‌ها می توانستیم به قهرمانی برسیم.

سرمربی تیم فولاد خوزستان درباره اینکه آیا شروطی برای فصل بعد گذاشته است؟ تصریح کرد: باشگاه دوست دارد با من ادامه کار بدهد. ما هم استقبال کردیم. منتظر زمان مناسبی بودیم تا صحبت‌های جدی برای جزئیات داشته باشیم. من کسی نیستم که برای ماندن یا رفتن شرط بگذارم. وقتی دو گروه می‌خواهند همکاری کنند باید دوستانه تمام جزئیات را بررسی و راه حل‌ها را مشخص کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *