بوکس موقتا از المپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلیق شد/ آغاز تحقیقات اولیه از AIBA

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام کرد که ورزش بوکس موقتا از حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلیق است و تحقیقات اولیه درباره چگونگی انتخاب غفور رحیموف به عنوان ریئس فدراسیون جهانی بوکس آغاز شده است.

انتخابات فدراسیون جهانی بوکس روزهای ۲ و ۳ نوامبر در کنگره مسکو تعریف شده و هیچ کاندیدایی غیر از رحیموف وجود نداشت. درگیری فدراسیون جهانی بوکس و کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) سالهاست شروع شده که IOC برای نخستین بار بودجه فدراسیون جهانی بوکس را به حالت تعلیق درآورد و تا ۳۰ آوریل به آنها برای اصلاحات بودجه، مبارزه با دوپینگ، داوری و مشکلات داخلی فرصت داد.

فدراسیون جهانی بوکس (AIBA) در ماه ژانویه رحیموف را به عنوان رئیس موقت خود انتخاب کرد. AIBA همچنین چندین داور را پس از قضاوت نادرست در المپیک ۲۰۱۶ ریو اخراج کرد، اما بعدا برخی از آنها را مجددا برای داوری انتخاب کرد. کمیته ضد دوپینگ این فدراسیون تا حد زیادی فعال نیست و هنوز هیچ پروژه رسمی برای بهبود داوری وجود ندارد.

اگر تحقیقات IOC ثابت کند که فدراسیون جهانی بوکس در انتخابات ریاست دچار تخلف شده و در موضوعات دیگر نیز دست به قانون شکنی زده باشد، بوکس از المپیک ۲۰۲۰ توکیو  رسما حذف می شود.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *