حلالی: پرسپولیس می‌تواند الگوی موفقیت در محدودیت باشد/ برانکو مردانگی کرد

اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درمورد پیروزی پرسپولیس مقابل السد قطر گفت: خیلی بابت این پیروزی خوشحال هستم اتفاق بسیار بزرگی رقم خورد. متاسفانه پرسپولیس در شرایطی بازی می‌کند که تیم کاملی ندارد من به تمرینات تیم رفتم و آنها حتی آنقدر بازیکن ندارند که در تمرین دو تیم تشکیل دهند و برای کار تاکتیکی معمولی هم دچار مشکل هستند. خوشحالم در این شرایط بازیکنان تیم امید توانسته‌اند عملکرد خوبی داشته باشند و حضورشان در تیم موثر باشد. این باعث افتخار ما است. 

وی افزود: متاسفانه مشکلاتی برای پرسپولیس درست کرده‌اند که کار به اینجا رسیده است. من در زندگی‌ام ندیده بودم بازیکنی در یک تیم سرما بخورد و‌ مهره‌ای برای جایگزینی در تیم نداشته باشید. آن افرادی که این مقصر رقم خوردن این مشکلات بودند الان‌ به دنبال زندگی‌شان رفتند. نمی‌دانم به آنها باید چه گفت که تیم را با این مشکلات روبرو کرده‌اند. باید به شرف افرادی که کنار این تیم ماندند درود فرستاد. برانکو می‌توانست از پرسپولیس برود و با دو قهرمانی که بدست آورده بود به بت تبدیل شود اما او در این شرایط اقتصادی و با تیمی که کوهی از مشکلات داشت به کارش ادامه داد. او واقعا مردانگی کرد. شاید خود ایرانی‌ها هم این کار را نمی‌کردند. او آنقدر شرف داشت که ایستاد و با ۱۳-۱۲ بازیکن کار را پیش برد. 

سرمربی امیدهای پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: پرسپولیس در لیگ بهترین نتایج را گرفته و در آسیا هم کار بزرگی کرده است . برانکو ثابت کرد که با تلاش و پشتکار می‌توان موفق بود البته مدیریت تیم هم زحمت کشید. تا به الان حمیدرضا گرشاسبی رضایت صدها طلبکار را جلب کرده است. او حمایت بسیار خوبی از پرسپولیس داشته و همین مسئله هم به تیم کمک کرده تا بتواند خوب کار را پیش ببرد. هواداران هم مثل همیشه فوق‌العاده بودند و پشت تیم ایستادند.  این موفقیت‌ها گوارای ‌وجود همه هواداران باشد. 

وی افزود: در  اواخر دهه ۷۰ در مرحله نیمه نهایی آسیا در شرایطی که تا دقیقه ۸۵ یک بر صفر از سامسونگ پیش بودیم با دریافت دو گل بازی را واگذار کردیم و به فینال نرسیدیم هنوز به نوعی از آن بازی عقده در دل دارم و دائم حسرتش را می‌خورم. مقابل السد که به پیروزی رسیدیم به نوعی از این بابت راحت شدم. قسمت اعظمی از راه را طی کردیم و یک نیمه سخت و نفس‌گیر باقی مانده است. بازیکنان و مربیان پرسپولیس می‌توانند به الگویی تبدیل شوند و نشان دهند که در محدودیت‌ها به چه شکلی باید کار کرد. 

وی درمورد عملکرد بازیکنان امید پرسپولیس در این مقطع که تیم کمبود بازیکن دارد، عنوان کرد: از این اتفاق خوشحال هستم که پرسپولیس این پتانسیل را دارد که از این مهره‌ها بهره ببرد. البته دوست داشتم این نفرات بیشتر بازی کنند و در مسابقاتی که تیم از حریف خود جلو است به میدان بروند. این اتفاق باعث می‌شود آمادگی بازیکنان بیشتر شود تا وقتی که مجبور می‌شوند از آنها در یک مسابقه به این سختی استفاده کننند آمادگی بالاتری داشته باشند. در تیم امید هم این مشکل هست و فقط ۱۴-۱۳ بازیکن داریم. ما هم در مضیقه به سر می‌بریم و نتوانستیم بازیکن جذب کنیم اما با همین وجود در لیگ امیدها مدعی هستیم و در رده پنجم جای گرفتیم. در این شرایط که تیم بزرگسالان دچار مشکل است بازیکنان امید را برای مسابقات از آنها نمی‌گیریم و خودمان هم با همین سختی کار را پیش می‌بریم.

حلالی یادآور شد: من در تیم امید و مجتبی جباری در تیم نوجوانان چون پرسپولیس را خانه خودمان می‌دانیم وقتی دیدیم این مشکلات هست برای کمک به تیم جلو آمدیم. جباری در تیم نوجوانان فقط ۸ بازیکن دارد و از بازیکن درون دروازه استفاده می‌کند. بازیکنان نونهالان برای مسابقات نوجوانان به کمک آنها می‌آیند. سلامی و هاشمی هم در تیم نونهالان و جوانان مشکل دارند. امیدوارم از تیم ما هم حمایت شود اگر به تیم‌های پایه بها داده شود به سود تیم بزرگسالان است. متاسفانه در دوره‌های قبل به آن شکلی که باید کار نشده و ما نتوانستیم نفرات زیادی به تیم‌مان اضافه کنیم. ما علاوه بر مسائل فنی باید از لحاظ اخلاقی هم به این بازیکنان آموزش بدهیم تا این بازیکنان رده رده بالا بروند و بتوانند اتفاقی را رقم بزنند که باعث شادی دل میلیون‌ها هوادار شود. 

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه تاکید کرد: شما ببینید یک پیروزی چه تاثیری در سطح جامعه دارد. برد پرسپولیس مقابل السد باعث شد در این شرایط سخت اقتصادی ۴۰-۳۰ میلیون مردم هوادار مشکلات خود را فراموش کنند و چند روزی با نشاط بیشتر در سطح جامعه به فعالیت بپردازند. شما می‌‌بینید یک مسابقه فوتبال چه تاثیری می‌تواند بگذارد به همین خاطر است که همه برای موفقیت این تیم تلاش می‌کنند. من چه زمانی که بازی می‌کردم و چه زمانی که افتخار پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشتم لحظه‌ به لحظه با تمام توان برای تیم به میدان می‌رفتم تا باعث شادی مردم شوم. 

حلالی در پایان گفت: امیدوارم به بازیکنان امید باز هم بها داده شود و آنها بتوانند باعث شادی دل هواداران شوند. باز هم تاکید می‌کنم باشگاه از تیم‌های پایه بیشتر حمایت کند این مساله به سود پرسپولیس است. با حمایت بیشتر می‌توانیم بازیکنان خوبی را پروش دهیم که در سال‌های آینده به عنوان پشتوانه تیم بتوانند باعث شادی‌های مضاعفی برای هواداران شوند. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *