رئیس شورای شهر جم: زیبنده نیست پارس جنوبی مشکل مالی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از جم ، عبدالحسین اکسیر امروز در نشست هم اندیشی در خصوص وضعیت تیم فوتبال پارس جنوبی جم اظهار داشت: ده ها پتروشیمی در منطقه فعال هستند که خانواده های کارکنان شان در شهر جم ساکن هستند. هیچ شهری در کشور به اندازه شهر جم از حضور پتروشیمی ها متاثر نشده است.

وی افزود: امروز جمعیت کارکنان شاغل در نفت و گاز و پتروشیمی و خانواده های آنان از جمعیت بومی شهر جم پیشی گرفته و به همین نسبت هزینه های مدیریت شهری افزایش یافته است.

رئیس شورای شهر جم بیان کرد: به نظر می رسد یا نقش و تکالیف شرکت های پتروشیمی در قبال شهرستان جم به درستی برای مدیران عامل تبیین نشده یا اگر هزینه ای بابت مسئولیت های اجتماعی پرداخت می شود نه در جم که در شهرهای دیگر انجام می شود که بررسی ها نشان می دهد این موضوع صحت دارد.

اکسیر ادامه داد: متاسفانه به دلیل رشد بی رویه جمعیت، طرح تفصیلی شهر جم پس از سه سال دیگر به اتمام رسیده و این نشان می دهد برای توسعه متناسب با این رشد بی رویه، باید نفت و گاز و پتروشیمی ها به تکالیف خود عمل کنند.

وی افزود: هر کمکی در حوزه های مختلف از سوی پتروشیمی ها در گام اول کمک به خود آنها و کمک به تامین امنیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و روانی خانواده های ساکن در شهر جم است.

رئیس شورای شهر جم خاطرنشان کرد: تامین رقم های چند میلیارد تومانی مورد نیاز تیم پارس جم برای این تعداد از پتروشیمی مستقر در منطقه بسیار آسان است و باید این نگاه حمایتی در پتروشیمی ها تقویت شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه نگاه ها به شهرستان جم بسیار بسته است و با وجود اینکه جم میزبان صنایع بزرگ منطقه است اما نگاه بسته و بخشی نگرانه مدیران این مجموعه ها، شرایط را برای توسعه شهری جم سخت کرده است .

عبدالحسین اکسیر گفت: من به مدیر عامل منطقه ویژه پارس هم نقد دارم. نقش منطقه ویژه در شهرستان جم به عنوان سازمان خدمات دهنده در حوزه مسئولیت های اجتماعی نفت چیست؟

وی ادامه داد:تا امروز سعی کردیم به خاطر حفظ اتحاد و انسجام جامعه در مجامع عمومی سکوت کنیم اما قطعا دیگر در مقابل بی توجهی ها سکوت نخواهیم کرد.

اکسیر تاکید کرد: از تمام ظرفیت های موجود برای احقاق حق مردم استفاده خواهیم کرد و سکوت نمی کنیم ، وضعیت تیم فوتبال پارس جم باید بهبود یابد و برای این تیم زیبنده نیست که مشکل مالی داشته باشد.
در همین راستا، چمران رفیعی پور امروز در نشست هم اندیشی کمک به تیم پارس جنوبی جم اظهار داشت: تیم پارس جنوبی جم نشاط را به شهرستان جم و جوانان هدیه کرده است ، خوشحالم که امروز شهرم با نام پارس جم معرفی می شود.

وی افزود: فرصت حضور تیم پارس جم را باید غنیمت شمرد و با همدلی باید مسیر را برای تداوم حضور پارس جم در سطح اول فوتبال هموار کرد.

عضو شورای اسلامی شهر جم ادامه داد: البته قطعا همدلی یکسویه نتیجه بخش نخواهد بود و تا زمانی که ارکان تصمیم گیری باشگاه و مدیر عامل پارس جنوبی جم با جدیت وارد میدان نشوند نشست های هم اندیشی هم بی فایده است.

وی افزود: متاسفانه مدیر عامل باشگاه پارس جنوبی جم هیچ تعاملی با شهر و شورای شهر جم ندارد و به نظر می رسد علاقه ای به ارتباط با شورا و شهرداری ندارد.

رفیعی پور خاطرنشان کرد: واقعا جای تاسف دارد که نشست هم اندیشی برای کمک به تیم پارس جنوبی جم برگزار می شود اما هیچ یک از ارکان تصمیم گیری باشگاه حضور ندارند!

وی ادامه داد: این نشست ها و دلسوزی های یک سویه نتیجه ای نخواهد داشت چون از سوی باشگاه اراده ای جدی برای کمک به تیم نمی بینم.

عضو شورای اسلامی شهر جم تاکید کرد: این رفتار مدیریت باشگاه، تاسف آور است و اگر قرار است برای موفقیت تیم تلاش کنیم هم متولیان تیم هم هواداران و هم مسئولان محلی و استانی و نماینده مجلس باید تلاش کنند.

وی با بیان اینکه نباید هواداران متعصب و مردم عزیز شهر جم را فقط به عنوان ابزار دید ادامه داد: این انتظار به جایی است که نخبگان و جوانان جم سهمی در هیات مدیره و ترکیب تیم پارس جم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه معتقدم باید برای کسی مرد که برای مان تب کند افزود: لازم است مدیریت باشگاه نشان دهد به اندازه هواداران و مردم جم دلسوز تیم است و در چنین نشست هایی شرکت کند.

همچنین  سکینه الماسی امروز در نشست هم اندیشی در خصوص تیم فوتبال پارس جنوبی اظهار داشت: تمام تلاشم را برای حمایت از این تیم انجام داده ام و هر جا که به عنوان نماینده مردم در چارچوب قانون می توانسته ام برای کمک به رفع مشکلات مالی این تیم فوتبال ورود کرده ام.

وی افزود: باید نقش مدیرعامل باشگاه مشخص شود و معلوم شود چه کارهایی برای جذب اسپانسر و درآمدزایی انجام داده است.

نماینده مردم جم در مجلس خاطرنشان کرد: اگر قرار است مردم و مسوولین استان و شهرستان با نماینده برای باشگاه پول تهیه کنند پس مدیرعامل و هییت مدیره باشگاه چه کاری باید انجام بدهند؟

الماسی ادامه داد: اگر قرار است مدیر عامل ما پول تهیه کنیم و در اختیارش بگذاریم بهتر است از یک مدیرعامل بومی استفاده شود چون مدیریت خرج کردن پول آماده ، چندان کار سختی نخواهد بود!

وی از آمادگی خود در جهت جذب اسپانسر با همکاری مدیرعامل برای باشگاه، خبرداد و گفت: رایزنی هایی برای جذب اسپانسر انجام شده اما نگاه مثبتی از سوی مدیریت باشگاه مشاهده نکرده ایم.

نماینده مردم جم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تیم فوتبال پارس جنوبی نشاط مردم و جوانان را به همراه داشته و با تمام توان برای رفع مشکلات مالی تلاش خواهم کرد.
انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *