تیم ملی فوتبال ساحلی به پرتغال و برزیل اعزام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نشست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی صبح امروز با حضور به ریاست عباس ترابیان (‌رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی)‌، محمدرضا ساکت‌ دبیرکل فدراسیون فوتبال،  رضائیان، عمادی و پریا شهریاری( اعضای کمیته) برگزار شد.

عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره این نشست، گفت: در این نشست در ارتباط با بازی دوستانه بین تیم ملی زیر۱۸ سال ( المپیک ایران و عراق) بحث و تبادل نظر انجام شد و  همچنین جزئیات برگزاری این دو دیدار در کمیته مورد بررسی دقیق قرار گرفت و در نهایت این کمیته ضرورت انجام این دو بازی را مهم تشخیص داده تا در ایران یا عراق برگزار شود.

وی در ادامه درباره برگزاری دیدار دوستانه با روسیه و حضور در تورنمنت فوتسال روسیه، اظهار داشت: با توجه به درخواست کمیته بانوان در خصوص دیدارهای دوستانه با تیم ملی روسیه در ایران و در اسفند ماه ۹۷ و شرکت در تورنمنت چهار جانبه فوتسال بانوان روسیه اعضای کمیته فنی معتقدند  و با توجه به نزدیکی این بازیها با مسابقات رسمی AFCو جام ملت‌های آسیا در اردیبهشت ماه سال ۹۸ و همچنین توافقات همکاری بین دو فدراسیون، این دیدارها برگزار شود.

رئیس کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی از حضور مارکو اوکتاویو، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی در این جلسه خبر داد و گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی جزئیات برنامه‌های پیش رو در ارتباط با دو تیم ملی  الف و ب و تمرکز خاص روی جوانان ملی پوش را به اعضای جلسه ارائه کرد.

وی افزود: با توجه به تقاضای اوکتاویو مبنی بر برگزاری کمپ تدارکاتی در برزیل، با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی که آیا تیم ملی فوتبال ساحلی برزیل به ایران سفر کند یا ملی پوشان به برزیل بروند، کمیته فنی و توسعه، نهایتا با تکیه بر اقتصادی بودن هر یک از این دو برنامه و صرف و صلاح فنی این دیدارها، اعزام تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به برزیل را مورد تایید قرار داد و این کمپ را امر بسیار مهمی جهت حضور موفق در جام جهانی آینده تلقی کرد. این اعزام پیش از برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹( قهرمانی آسیا) به میزبانی کشور تایلند که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، صورت می‌گیرد.

وی در ادامه، بیان کرد:  ضمن اینکه حضور تیم ملی فوتبال ساحلی به منظور برگزاری اردوی آماده سازی در پرتغال مورد تصویب اعضای این کمیته قرار گرفت که این اردو پیش از اعزام تیم ملی جهت شرکت در مسابقات جام بین قاره ای فوتبال ساحلی در امارات صورت می‌گیرد.

ترابیان یادآور شد: با توجه به اینکه به احتمال غریب به یقین میزبانی تبریز در اردیبهشت ماه سال ۹۸ جهت فینال مسابقات زیر ۲۰ سال آسیا و شرکت نکردن تیم ملی فوتسال ایران در مسابقات مقدماتی و از سویی با توجه به در نظر گرفتن هزینه‌های برگزاری مسابقات و کمپ ها مقرر شد که بعد از ورود بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا به تبریز و نهایی شدن میزبانی مذکور، کمیته فنی تصمیم نهایی را جهت چگونگی ادامه کار تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال اتخاذ کند.

وی در پایان، گفت: کمیته فنی و توسعه با درخواست تیم روسیه جهت انجام ۲ دیدار تدارکاتی با تیم ملی فوتسال زیر۲۰ سال  ایران در اواخر فروردین ماه ۹۸ موافقت کرد چرا که این دیدارها می‌تواند برای آماده‌سازی تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال کشورمان که در اردیبهشت ماه جهت تکرار قهرمانی خود به میدان می‌روند؛ مثمر ثمر برساند.

انتهای پیام/
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *