۲ نشان طلا و ۳ برنز در انتظار دانشجویان ایرانی

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، اولین روز برگزاری یازدهمین دوره رقابت‌های کاراته دانشجویان جهان که در کشور ژاپن در جریان در دو بخش کمیته و کاتای انفرادی مردان و زنان پیگیری شد که ۲ ورزشکار کشورمان راهی دیدار فینال شده و برای مدال طلا مبارزه می‌کنند. سه نماینده ایران نیز برای کسب مدال برنز به دیدار رده بندی راه یافته‌اند.

بنابراین گزارش در بخش مردان در کاتای انفرادی ابوالفضل شهرجردی کاتاکا کشورمان در پیکار اول حریفی از چین را ۵ بر صفر شکست داد، در سه بازی بعدی و با نتایج‌ مشابه ۴ بر یک کاتاروهایی از مجارستان، اسپانیا و ایتالیا را برد و راهی دیدار نهایی شد او در فینال برای کسب مدال طلا به مصاف حریفی از ژاپن می رود.

در رقابتهای کومیته علی مسکینی در وزن منهای ۶۰ کیلو گرم در بازی اول با حساب ۸ بر صفر از سد یوگو کوزاکی، قهرمان جوانان و امیدهای جهان از ژاپن گذشت و در پیکار دوم هم حریف مجارستانی ۹ بر صفر عبور کرد. در نیمه نهایی مسکینی رودروی آرای سمدان از ترکیه رفت، حریفی که با دو طلای لیگ‌جهانی امارات و هلند در لیست گرندوینرهای ۲۰۱۸ فدراسیون جهانی قرار دارد.‌ این پیکار با پیروزی میلی متری حریف مسکینی به پایان رسید؛ با رفتن این رقیب ترکیه ای به فینال مسکینی جواز حضور در مسابقه رده بندی را برای کسب مدال برنز بدست آورد.

مهدی رحیمی نژاد در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم در مبارزه اول حریف هنگ کنگی را خود را برد، در دور بعد برابر نماینده مالزی به پیروزی رسید ، در ادامه برابر نماینده میزبان با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد، رحیمی سپس توانست کاراته کاری از لوکزامبورگ را در شانس مجدد مغلوب کند و به این تریتب به دیدار رده بندی برسد تا برای کسب مدال برنز به مصاف ورزشکاری از استرالیا برود.

همچنین در بخش زنان در کاتای انفرادی فاطمه صادقی نماینده کاتای انفرادی بانوان با یک برد ۵ بر صفر برابر حریفی از آفریقای جنوبی و باخت ۴ به یک برابر کاتاروی اسپانیایی از دور رقابتها کنار رفت.

در رقابتهای کومیته در وزن منهای ۵۰ کیلو گرم فائزه چیذری در دور اول مقابل از حریف چین تایپه شکست خورد و با به فینال رسیدن بازیکن چین تایپه در رپه شارژ حریف بنگلادشی را شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد و در برای کسب مدال برنز روز یکشنبه مبارزه خواهد کرد.

آویشن باقری دیگر نماینده کومیته زنان ایران نیز در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم نماینده اتریش را ۳ بر صفر برد، سپس موفق به شکست ۷ بر یک رقیب اسپانیای اش شد، در ادامه رزمی کار ترکیه ای را با نتیجه ۹ بر یک مغلوب کرد تا جواز حضور در مسابقه فینال را بدست بیاورد. باقری برای کسب مدال طلا به مصاف ورزشکاری از کشور میزبان ژاپن خواهد رفت.

یازدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از امروز در شهر کوبه ژاپن با حضور ۲۳۹ کاراته کا از ۳۳ کشور آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *