افزایش امتیازات چرخشی/ تقسیم فدراسیون های تکواندو به دو گروه الف و ب

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ بیست و نهمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی همزمان با برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان و قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی شهر “الحمامات” تونس برگزار شد که در این نشست، قوانین تغییر یافته تکواندو برای رویدادهای آتی مورد تصویب اعضای مجمع قرار گرفت.

تغییرات اعمال شده به شرح  زیر است:

– ضربه چرخشی به هوگو ۴ امتیاز و به سر ۵ امتیاز
– بیرون رفتن یک پا از شیاپچانگ یک اخطار (قبلا هر دو پا مد نظر قرار میگرفت)
– داور تنها ۵ ثانیه می تواند صبر کند و در صورت عدم مبارزه تکواندوکار به وی اخطار می دهد
– استفاده از تکنیک پای مخالف یک اخطار به حساب می‌آید
– تکواندوکار در راند طلایی به جای یک امتیاز می‌بایست ۲ امتیاز کسب کند تا پیروز مبارزه شود که در صورت عدم کسب امتیاز لازم پیروز مسابقه بر اساس ضربه مشت به هوگو، تعداد ضربات ثبت شده، تعداد راندهایی که ورزشکار پیروز شده است و تعداد اخطار کمتر در مجموع ۴ راند مشخص می‌شود.
همچنین در این جلسه مصوب شد وزن کشی به صورت تصادفی نیز دو ساعت قبل از شروع مسابقه انجام شود. (علاوه بر وزن کشی که یک روز قبل از مبارزه انجام می شود) که این موضوع از کاهش وزن شدید ورزشکار و به خطر انداختن سلامت وی جلوگیری می‌کند.
این تغییرات برای نخستین بار در سال‌جاری در مرحله اول مسابقات گرندپری به میزبانی “رم” ایتالیا اعمال خواهد شد.

از دیگر مصوبات این جلسه می‌توان به تقسیم فدراسیون های تکواندو به دو گروه الف و ب اشاره کرد. گروه الف فدراسیون هایی هستند که شرایط لازم برای شرکت در مسابقات مورد تصویب فدراسیون جهانی را دارند و هزینه های مالی را پرداخت می‌کنند؛ حق رای در مجمع عمومی برای این گروه محفوظ خواهد ماند اما گروه ب، فدراسیون هایی هستند که موارد مذکور را رعایت نمی‌کنند که این گروه تنها حق شرکت در مسابقات را دارند اما حق رای در مجمع از آنها گرفته خواهد شد.

در ادامه مراسم یاد “اون یانگ کیم” بنیان‌گذار تکواندو نوین که در سن ۸۶ سالگی در گذشت گرامی داشته شد.

همچنین تقدیرنامه‌ای برای حسین اونیفی دانش آموخته دانشگاه کره‌جنوبی به واسطه گسترش تکواندو توسط وی در تونس تهیه شد بود که به علت فوت وی در سال ۲۰۱۶، تقدیرنامه مذکور به مادر وی تقدیم شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *