برهانی: روی سکوها بغض کردم، دوست داشتم دوباره بازی کنم/ شاید طی روزهای آینده کار جدیدی را شروع کنم/ شفر می‌تواند به استقلال کمک کند

به گزارش خبرگزاری فارس، آرش برهانی مهاجم سابق استقلال در دیدار با سپاهان به صورت مخفیانه در بین تماشاگران استقلال روی سکوها نشست و به تشویق این تیم پرداخت.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص این اقدام جالب توجه برهانی و شرایط این بازیکن بعد از خداحافظی از فوتبال صحبت‌هایی را با وی انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید.

فارس: از اوضاع و احوال این روزهایت بگو.

بعد از اینکه از فوتبال خداحافظی کردم هدایت یک تیم را برعهده گرفتم که با وجود چالش‌هایش تجربه خوبی برای من شد. حالا هم مشغول مطالعه روی فوتبال هستم و با مربیانی که قبلاً کار کرده‌ام صحبت می‌کنم و دوست دارم چیزهای زیادی یاد بگیرم. بیشتر این روزهایم با مطالعه فوتبالی می‌گذرد.

فارس: حالا تصمیمت برای آینده چیست؟

حقیقتاً چند پیشنهاد به من شد که کمی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که انتخابم به شکلی باشد که بتواند به ادامه کار مربی‌گری‌ام کمک کند. این احتمال وجود دارد که جایی بروم که از تجربه مربیان قبلی‌ام استفاده کنم. البته قرار است کاری را شروع کنم که خودش می‌تواند یک کلاس خوب مربی‌گری باشد. برای من در بهمن‌ماه یک کلاس خوب فراهم شد که باید به کشور آلمان سفر می‌کردم اما یکی از الزامات این کلاس‌ها داشتن مدرک B آسیا بود که متأسفانه من آن را ندارم و برای گرفتن این مدرک هم ۴-۵ ماه زمان نیاز است به همین علت سعی می‌کنم که طی روزهای آینده در جایی مشغول به کار بشوم که بتوانم به تجربه‌هایم اضافه کنم.

فارس: استقلال و بازی‌هایش را که دنبال می‌کنی؟

مگر می‌شود دنبال نکنم؟ استقلال در ۷ بازی‌ که شفر هدایتش را بر عهده گرفته کاملاً تغییر کرده و نظم‌دهی در خط دفاع کاملاً مشخص است. همه بازیکنان وظایفشان را به خوبی می‌دانند و به نظر من به این مربی آلمانی باید زمان داد. او باید فرصت داشته باشد که بخش تهاجمی استقلال را درست کند و حالا که نیم‌فصل شده قطعاً باشگاه می‌تواند به شفر کمک کند تا او بازیکنان مد نظرش را بگیرد و در قسمت رو به جلوی زمین همان فوتبالی را ببینیم که در خط دفاع استقلال شاهد هستیم. من بازی سپاهان و استقلال را از نزدیک دیدم و نمی‌خواهم بگویم همه مشکلات برطرف شده ولی استقلال هنوز برای ایجاد موقعیت ۴۰ درصد دیگر کار دارد. در همین مسابقه استقلال برای خلق موقعیت مشکلاتی داشت و فکر می‌کنم شفر باید برنامه‌ای داشته باشد که تیمش در هر بازی ۶-۷ موقعیت خوب گلزنی ایجاد کند.

فارس: از تصمیمت برای حضور در ورزشگاه به طور پنهانی بگو، چرا با آن شکل به استادیوم رفتی؟

خیلی وقت بود که دوست داشتم به ورزشگاه بروم و از آنجا بازی را تماشا کنم، از روی سکو، کنار مردم. شرایط سکوها و شرایط درون زمین کاملاً متفاوت است و خوشبختانه من با آن سر و شکل و کلاه در جایی نشستم که کسی کنارم نباشد و خوشبختانه روی سکوهای بالای سرم و پایینی هیچکس نبود، خیلی به من خوش گذشت، به هنگام گل‌های استقلال خوشحالی کردم و مثل هواداران دیگر در شادی گل سهیم بودم. حس خوبی بود و از اقدامی که انجام دادم لذت بردم.

فارس: دوست نداشتی در زمین بودی؟

حقیقتاً چرا. ۳-۴ بار دوست داشتم بازی می‌کردم البته نه اینکه از حرف من برداشت بد شود. در آن جو شرایط به شکلی پیش می‌رفت که حس می‌کردم باید درون زمین باشم. البته وقتی بازی را از بالا و از سکوها تماشا می‌کنی مشکلات فنی را بهتر می‌فهمی. در مورد کل مسابقات اینگونه است. آن روز وقتی بازی را دیدم به تجربیاتم اضافه شد و اتفاقاً در کنار ۲-۳ نفر از دوستان استقلالی ۱۰۰ آتشه نشسته بودم و اگر قرار بود به جایگاه ویژه بروم نمی‌شد راحت بازی را ببینم.اگر بتوانم باز هم این کار را می‌کنم. الان متوجه شدم که هوادار چقدر روی سکو استرس دارد و باید اعتراف کنم شاید زمانی که در استقلال بازی می‌کردم این موضوع را درک نمی‌کردم ولی حالا که از بالا بازی را تماشا کردم متوجه نگرانی مردم شدم. ای کاش آن روزهایی که من در استقلال بازی می‌کردم یک روز از این سکوها بازی را می‌دیدم.مردم روی سکوها به تیم انرژی می‌دهند و از اینکه تیمشان فرصتی از دست بدهد یا گلی دریافت کند بسیار ناراحت‌اند. خودم به شخصه اگر استقلال بازی را نمی‌برد خیلی ناراحت می‌شدم. در مورد این هواداران استقلال فقط باید بگویم که آنها مثل طلا می‌مانند.

فارس: از صحبت‌هایت پیداست که دلت برای فوتبال تنگ شده است.

خیلی. مخصوصاً زمانی که آمدم و روی سکوها نشستم. شاید باور نکنید ولی در آن لحظه بغض کردم و خیلی دوست داشتم دوباره بازی کنم.

فارس: حتماً خبر داری که فشار زیادی روی مهاجمان استقلال وجود دارد و همه می‌گویند این نفرات با این شرایط نمی‌توانند به تیم کمک کنند.

مهاجمان استقلال از نظر فنی بازیکنان خوبی هستند ولی کسی که مهاجم شماره ۹ استقلال می‌شود (منظورم فقط شماره پیراهن او نیست بلکه به توانایی‌های او اشاره می‌کنم) باید در هر ۲ بازی حداقل یک گل بزند. علی قربانی در این مسابقه یک گل بسیار خوب زد ولی زیاد در جریان بازی نبود. مهاجم نوک بازیکنی است که تمام توپ‌ها باید به او ختم شود و با فضاسازی برای بقیه خلق موقعیت کند. اما من می‌دیدم که علی قربانی خیلی به عقب می‌آمد و همین موضوع باعث می‌شد مدافعان حریف جلوتر بازی کنند. قربانی باید بداند که به عنوان مهاجم اصلی باید مدافعین حریف را در زمین خودشان نگه دارد و مطمئناً او این کار را انجام دهد خیلی می‌تواند به تیم کمک کند. در مورد شهباززاده هم بگویم همه او را می‌شناسند و معتقدم بیشتر از مسائل فنی، مسائل روحی روی این بازیکن تأثیر منفی گذاشته است. من فکر می‌کنم مهاجمان استقلال قبل از بازی به جای آنکه به فکر گل زدن باشند مرتب این استرس را دارند که نکند توپی را گل نکنند. من از هواداران استقلال خواهش می‌کنم فشار را از روی مهاجمین تیم بردارند و مثل همان زمان که به من کمک می‌کردند به سجاد و بقیه کمک کنند. خواهش دیگر من از طرفداران استقلال این است که در نیم‌فصل دوم ورزشگاه‌ها را پر کنند، در یک بازی مهم مثل سپاهان حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار نفر در یک روز تعطیل به استادیوم آمده بودند و من امیدوارم که در نیم‌فصل دوم استقبال بیشتری شود. وقتی بازیکن می‌بیند استادیوم پر است انگیزه می‌گیرد.

فارس: قرعه‌کشی لیگ قهرمانان انجام شده و به قولی استقلال در گروه مرگ حضور دارد، نظر تو چیست؟

اگر این گروه گروه مرگ نامیده شده به خاطر حضور استقلال است. استقلال تیمی بزرگ و مطرح در آسیا است والهلال، العین و الریان هم تیم‌های خوبی هستند. ما دقیقاً در همین گروه چند سال پیش به عنوان صدرنشین صعود کردیم، مطمئناً استقلال با جذب چند بازیکن بهتر می‌شود و این نفراتی هم که در تیم حضور دارند هماهنگ‌تر خواهند شد. من ایمان دارم استقلال می‌تواند از پس هر ۳ تیم این گروه بر بیاید.

فارس: در مورد قرعه‌کشی جام جهانی و حضور تیم ملی در گروه مرگ چه نظری داری؟

به نظرم قرعه‌کشی جام جهانی این فرصت را برای تیم ملی فراهم کرد که با تیم‌های بزرگ دنیا بازی کند. ۲ بازی مقابل اسپانیا و پرتغال فرصتی برای درخشش و معرفی فوتبال ایران به کل جهان است. میلیون‌ها نفر در دنیا این بازی‌ها را می‌بینند، من امیدوارم تیم ملی مثل بازی با آرژانتین در جام جهانی مقابل این تیم‌ها بدرخشد و ان‌شاالله که در این مسابقات در دقایق پایانی گلی هم دریافت نکند که مثل بازی با آرژانتین خاطر مردم آزرده نشود. مطمئناً اگر فدراسیون فوتبال تدارک خوبی برای تیم ملی ببیند ایران می‌تواند یکی از پدیده‌های این دوره جام جهانی باشد که با درخشش در مسابقات نظرها را به خوب جلب خواهد کرد.

فارس: صحبت خاصی باقی مانده است؟

فقط می‌خواستم در مورد جام حذفی توضیحی بدهم. استقلال در این مدت کمی سینوسی حرکت کرده و اگر قرار باشد بعد از درخشش مقابل سپاهان مقابل ایران‌جوان بوشهر حریف را دست کم بگیرد اتفاقی غیرقابل جبران خواهد افتاد و پشیمانی سودی ندارد. استقلالی‌ها باید در آن بازی با تمام انگیزه وارد شوند و مراقب حریف باشند چون جام حذفی را نباید دست کم گرفت. من معتقدم اگر ایران‌جوان تا اینجا بالا آمده حتماً تیم خوبی بوده و می‌تواند مشکل‌ساز باشد، امیدوارم استقلال بتواند در جام حذفی قهرمان شود و به مسابقات آسیایی برود مخصوصاً در این فصل که استقلال کار را خوب شروع نکرد و هواداران از این بابت ناراحت شدند.

انتهای پیام/ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *